Co je důležité vědět před začátkem

REGISTRACE DO PROGRAMU ZDE

1) SEZNAMTE SE S PROGRAMEM METABOLIC BALANCE®

Před vstupem do programu je nezbytné abyste se seznámili se vším, co se týká programu Metabolic Balance®.

Poslechněte si tedy, prosím, informační video pro nové zájemce o program Metabolic Balance®.

Protože mnozí z vás by se rádi dozvěděli detailní informace o programu Metabolic Balance® ještě před tím, než se setkáme, a ne každý z vás se může osobně zúčastnit pravidelně pořádaných informačních setkání pro nové zájemce o vstup do proramu, rozhodla jsem se toto povídání natočit formou videa. Díky tomu se i vy můžete dozvědět vše, o čem si na tomto setkání s klienty povídáme.

Osobní informační setkání trvá většinou 60 – 90 minut. Proto i toto video je delší (40 minut). Je to z toho důvodu, abyste nepřišli o žádné z důležitých informací, které je určitě dobré znát před tím, než se rozhodnete pro vystavení svého osobního jídelního plánu Metabolic Balance®.

V tomto videu se tedy dozvíte proč a jak program funguje, jak docílí Metabolic Balance® úpravy váhy, jakých vylepšení zdravotních obtíží můžete díky změně stravy dosáhnout, jaká jsou základní pravidla a doporučení metabolicky vstřícné stravy, jak dlouho program trvá a kolika fázemi projdete a také jak postupovat, pokud se pro svůj program Metabolic Balance® rozhodnete.

Video je rozděleno na několik částí, níže najdete minutáž k jednotlivým tématům

 • 00:00 – Obecné povídání a principy programu Metabolic balance®
 • 18:35 – Povídání o pravidlech Metabolic balance®
 • 24:12 – Povídání o 4 fázích programu Metabolic balance®
 • 27:40 – Jak probíhá příprava podkladů (laboratoř, osobní dotazník, platba)

Tak přeji příjemný poslech a inspiraci …. Bára

 

 

2) CHCETE VĚDĚT JEŠTĚ VÍCE O PROGRAMU METABOLIC BALANCE®?

Pokud byste chtěli vědět o programu a jeho principech ještě mnohem více, podívejte se na www.vitalnienergie.cz, kde najdete mnoho dalších informací, články a také recepty.

DALŠÍ INFORMACE O PROGRAMU NAJDETE ZDE>>

ČASTÉ DOTAZY NAJDETE ZDE>>

REFERENCE NA METABOLIC BALANCE® NAJDEZE ZDE>>

Pokud by se objevily ještě doplňující dotazy, napište mi, nebo zavolejte. Pokud máte vše pročtené a je vše jasné, můžete přistoupit k potvrzení a odeslání  osobního registračního dotazníku.

3) VEDLEJŠÍ PROJEVY PŘI ZMĚNĚ STRAVY

Změna starvy sebou přináší povětšinou velká zlepšení, ať již v oblasti hubnutí, trávení, podpory hormonálních reakcí těla, nárůstu celkové energie, zlepšení nebo vymizení zdravotních obtíží. Nicméně i zde platí, že než se váš stav zlepší, může se nejprev zhoršit. Protože o nepříjemných stavech, které mohou malé % lidí při změně stravy a redukci hmotnosti provázet, se málo hovoří, najdete tyto informace krátce zmíněné níže.

Považuji totiž za velmi důležité abyste byli před svým vstupem do programu seznámeni se vším, co se může v prvních týdnech (pro někoho i měsících) odehrávat a jak se během restartu metabolizmu můžete cítit.

Zde je tedy upozornění na možné vedlejší a doprovodné účinky při změně stravy

Program Metabolic Balance® může mít v počátečních týdnech u malého % osob i následující vedlejší účinky, které mohou v počátku změnu stravy doprovázet:

 1. Úprava stravy může vést u malého % osob ke změnám ve složení žluči a v ojedinělých případech i k pomalému rozpouštění žlučových kamenů, které následně mohou při stahu žlučníku vyvolat i žlučovou koliku. Změnou stravy se snižuje u klientů cholesterol a může docházet ke zmenšování a následnému vylučování cholesterolových kamenů, které může vyvolat koliku. Onemocnění samo však nevzniká vlivem Metabolic Balance®, ale paradoxně díky zlepšení stavu a zmenšení kokrementů, které tělo chce vyloučit. Jedná se tedy o ozdarvný proces, i když průvodní stav sebou může přinést chvilkové obtíže. V případě obtíží je tedy vhodná opatření třeba konzultovat s ošetřujícím lékařem. Častěji tyto obtíže spíše odeznívají, než vznikají.

 2. U jedinců trpících dnou může po zahájení programu Metabolic Balance® přechodně dojít ke zvýšení hladiny kyseliny močové, vzácně i k dnavému záchvatu. Častěji tyto obtíže spíše odeznívají, než vznikají.

 3. U jedinců s nerozpoznaným zánětem žaludku či jinými skrytými problémy v trávícím traktu může vlivem změny stravy
  v počátku docházet přechodně k projevům jako jsou pálení žáhy, bolesti žaludku, bolesti břicha, nadýmání, průjmy či naopak zácpy apod. Vše je třeba vždy včas konzultovat s výživovým poradcem. Častěji tyto obtíže spíše brzy odeznívají, než vznikají.

 4. U diabetiků 1. nebo 2. typu užívajících perorální antidiabetika nebo inzulín bude se zahájením jídelníčku dle programu Metabolic Balance® nutná flexibilní redukce dávek medikamentů a častější měření se glukometrem, aby nedocházelo k hypoglykémiím. V těchto případech je nutná úzká spolupráce s poradcem Metabolic Balance® a s ošetřujícím diabetologem. Před vstupem do programu Metabolic Balance® se klient zavazuje zkonzultovat své rozhodnutí se svým ošetřujícím diabetologem (eventuálně umožnit komunikaci lékaře s poradcem Metabolic Balance®) k naplánovaní individuálního postupu adekvátní úpravy medikace a jídelníčku, pokud to klientův stav bude vyžadovat.

 5. Zpočátku programu Metabolic Balance® mohou bioimpedanční váhy ukazovat pokles aktivní hmotnosti. Z velké části je toto ovlivněno primárně úbytkem celkové vody: otoků, vody vázané v tukové tkáni a glykogenu ve svalovině. V prvních cca 4 – 6 týdnech to nepovažujeme za skutečnou ztrátu svaloviny v podobě bílkovin. Stav svaloviny bude poradce Metabolic Balance® průběžně sledovat a v případě jejího skutečného poklesu doladí jídelníček tak, aby k dalšímu poklesu nedocházelo. Pokud klient na základě svého rozhodnutí absolvuje program „na dálku“, tedy bez návštěv v poradněporadce, je vhodné aby si zajistil pravidelné kontrolní bioimpedanční měření v místě svého bydliště a konzultoval výsledky aktivně se svým poradcem.

 6. Jídelníčky Metabolic Balance® obsahují pouze potraviny s nízkou glykemickou zátěží, což znamená, že je z jídelníčku odebráno mnoho potravin bohatých na rychlé sacharidy a tělo se na ně již nemůže spoléhat jako na primární zdroj energie, ač právě na to bylo zvyklé. To může vést v počátku až k tzv. „abstinenčním“ příznakům, jako je třeba bolest hlavy, letargie, podrážděnost, vztek nebo přecitlivělost až plačtivost, stavy slabosti, stavy na omdlení, pocity hladu, zvýšená únava a další. Proces „adaptace na tuk“ (získání schopnosti využívat tělesný tuk a tuk ze stravy jako palivo) se nastartuje během pár týdnů, i když dokonale bude fungovat až za několik týdnů. Znamená to, že zanedlouho se případné nepříjemné stavy vždy zlepší. Častěji tyto obtíže odeznívají, než vznikají. 

 7. Jedinci užívající léky na vysoký krevní tlak, mohou při úspěšné redukci hmotnosti zaznamenat pokles krevního tlaku a budou nuceni vyhledat svého ošetřujícího lékaře k úpravě dávek léků. U lidí s nízkým krevním tlakem se mohou nést počáteční týdny v tom, že se cítí více vyčerpaní, mají pocity na omdlení apod. Podobné stavy mohou zažívat i lidé, kteří mají krevní tlak běžně v normě. Během několika prvních týdnů se tento stav stabilizuje.

 8. Během prvních týdnů po zahájení programu Metabolic Balance® může dojít k mírnému poklesu hmotnosti i u jedinců, kteří vstoupili do programu s cílem přibrat hmotnost. Toto se během prvních týdnů upraví.

4) VŠEOBECNÉ PODMÍNKY

Před odelsání registračního dotazníku si, prosím, pečlivě pročtěte VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY, ZDE>> abyste byli se vším srozuměni.